Отон прави 11-ярдов пас за 31 секунди преди края. Bucs победиха Falcons с 29-25
AP News | 2023-12-10 | 23:41:49

АТЛАНТА (AP) — Бейкър Мейфийлд хвърли пас за тъчдаун от 11 ярда на Cade Otton с оставащи 31 секунди, слагайки край на дива четвърта четвърт, която тласна Tampa Bay Buccaneers до равенство за първи път място с победа с 29-25 над Atlanta Falcons в неделя.

Falcons (6-7) се събраха за преднина от 25-22 с чифт TDs във финалния период, включително 6- на Desmond Ridder ярд точкуване с оставащи 3:23.

Но Мейфийлд, който подаде само за 144 ярда, насочи 12-игра, 75 ярда точкуване, което донесе победата на Buccaneers (6-7). остават четири седмици от редовния сезон. Най-голямата игра беше завършване на 32 ярда на Крис Годуин.

Атланта получи последен шанс да го спечели от Tampa Bay 31, но Дрейк Лондон беше задушен на 3 ярда от крайната зона, след като вкара паса на Ридър в средата.

Мейфийлд завърши 14 от 29 с два тъчдауна, като също се свърза при кратко хвърляне, което Rachaad White взе за резултат от 31 ярда в края на третата четвърт, за да даде преднина на Tampa Bay с 19-10. Мейфийлд се кандидатира за първия TD на Buccaneers.

Защитата на Тампа Бей се показа силно през първото полувреме. Карлтън Дейви пресече подаване на Атланта 8, за да уреди Мейфийлд в резултат от 1 ярд, а Антоан Уинфийлд-младши принуди куотърбека на Атланта да бърка, което доведе до безопасност.

Буканиърс водеха с 12- 10 на полувремето.

Уинфийлд стана едва вторият защитник от 2000 г. насам с поне три уволнения, три принудителни грешки и три възстановявания за един сезон. Членът на Залата на славата на професионалния футбол Браян Докинс събра тези високи числа през 2002 г.

Younghoe Koo, който направи всички опити за гол от игра този сезон, освен един, пропусна от 50 и 52 ярда през първото полувреме. Той направи връзка от 20 ярда.

Единственият тъчдаун на Атланта през първото полувреме дойде още в следващата игра, след като спасителят на Тампа Бей Райън Нийл излезе с контузия.

Кайл Питс намери шев в зоната и се освободи, за да извади 36-ярдов пас от Ридър.

ДОКЛАД ЗА КОНТУРИЗИРАНЕ

Соколите имаха всякакви проблеми в офанзивната си линия.

Центърът Дрю Далман (глезен) и десният борец Кейлъб Макгари (коляно) не се справиха поради контузии, а левият борец Джейк Матюс падна с контузия в коляното през първото полувреме. Матюс направи 156 последователни старта, рекорд за франчайз, но тази серия може да бъде застрашена.

Десният гард Крис Линдстрьом също падна с проблем с глезена, но успя да се завърне. Той и новобранецът ляв гард Матю Бергерън останаха единствените редовни играчи на линия, в която Райън Нойзил стартира за втори път в кариерата си, а други двама, Сторм Нортън и Тайлър Врабел, стартираха за първи път. Всъщност Врабел току-що беше повикан от отбора за тренировки.

За добра мярка, Falcons също загубиха защитна битка Kentavius ​​Street с контузия в рамото.

Bucs имаха своето собствени опасения за нараняване на защитата. Нийл накуцука в началото на втората четвърт и не се завърна поради контузии на бедрото и гърба.

Трима други трима титуляри в защита — корнербек Джамел Дийн (глезен/крак), вътрешен защитник Девин Уайт (крак) и защитник на носа Вита Веа (пръсти) — не бяха облечени.

Buccaneers: Пътувайте до Грийн Бей следващата неделя за втория си пореден гостуващ мач, преди да закрият редовния сезон с два от последните си три мача в Тампа.

Falcons: Играйте три от последните си четири на път, като започнете с краткото пътуване до Каролина следващата неделя. Атланта спечели първата среща между съперниците в дивизията с 24-10 в началото на сезона.